fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 10 – 16 травня 2021 року: 44 – 45 грн/кг на свиней живою вагою.

Наступного тижня травневі свята закінчуються і ціна, ймовірно, дещо зменшиться до 44-45 грн/кг, і все ж буде вищою ніж у квітні. Крім цього, ціна є вищою на 6 грн у порівнянні з 19-тим тижнем 2020 року (42 грн/кг) у перерахунку з ПДВ 20%.

Очікується, що через послаблення карантинних обмежень, попит на м’ясо у травні, особливо на шашлик, буде вищим за минулий рік, не дивлячись на нетипове похолодання на травневі. Високий попит є традиційним для України, оскільки травень для українців – це “період шашликів”.

Нагадаємо, що в Україні травень був проголошений “Місяцем м’яса”. В Асоціації “М’ясної галузі” очікують, що підвищення попиту з боку споживачів у цей період допоможе м’ясній галузі та свинарству України підтримати виробників і переробників, недопустити зниження цін на м’ясо через надлишок пропозиції.

Свинарство за рентабельністю інвестицій може не поступатися птахівництву, і цьому вже є реальні приклади, детальніше у статті.

world-pig-prices_en (32).png

Джерело: Євростат

Ціна на німецькій біржі VEZG цього тижня на напівтуші кондиційних свиней зменшилась до 1,42 євро/кг (48 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,01 євро/кг (34 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ. 

Динаміка цін у світі:
🔻 1,62 €/кг (-1,2%) у ЄС
🟢 1,51 €/кг (+28,21%) у Бразилії
🟢 2,04 €/кг (+7,93%) у США
🟢 1,6 €/кг (+2,64%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м'ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М'ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м'ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м'ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Динаміка змін цін на свиней, грн/кг живої ваги

 

Останні новини