Нашою метою є координація господарської діяльності учасників галузі, які об’єдналися шляхом централізації однієї, або кількох виробничих та управлінських функцій розвитку спеціалізації і кооперації виробництва без права втручання в їх виробничу й комерційну діяльність, прийняття управлінських рішень.
Головними цілями АМГ є представлення діяльності та захист спільних інтересів учасників Асоціації, сприяння розвитку суб’єктів господарювання м’ясного ринку та супутніх галузей, збільшенню конкурентоспроможності м'ясної сировини та м’ясних продуктів українського походження, поліпшення їхньої якості, розширення ринків збуту та захист внутрішнього ринку збуту.
Основними цілями діяльності Асоціації є:
1. Сприяння органам державної влади України в реалізації декларованої пріоритетності товаровиробників м'ясної галузі, а також законності формування й функціонування ринку м'яса й м'ясопродуктів.
2. Захист встановлених законодавством прав виробників і споживачів при регулюванні, виробництві і реалізації на ринку м'яса та м'ясопродуктів.
3. Сприяння створенню та обґрунтуванню продовольчої стратегії України як найважливішого елементу державної політики України на основі Концепції державної політики в галузі здорового харчування населення країни.
4. Представлення діяльності та захист спільних інтересів Учасників Асоціації на внутрішньому та зовнішньому ринках.
5. Захист інтересів національних виробників м’яса та м’ясопереробників.
6. Сприяння розвитку суб’єктів господарювання м’ясного ринку та супутніх галузей – Учасників Асоціації, збільшенню конкурентоспроможності м'ясної сировини та м’ясних продуктів українського походження, поліпшенню їхньої якості на основі впровадження наукомістких, високоефективних технологій переробки сировини й сучасної техніки.
Асоціація виконує наступні завдання:
1. Сприяє роботі операторів м’ясного ринку та супутніх галузей по створенню і дотриманню встановлених законодавством України правил діяльності в цій сфері.
2. Здійснює взаємодію операторів м’ясного ринку та супутніх галузей з органами державної влади по проблемам, що виникають в області економічних відносин у м'ясній галузі.
3. Бере участь у розробці і реалізації державних та цільових програм розвитку тваринництва та м’ясопереробного комплексу на основі передових досягнень науки.
4. Бере участь спільно з органами державної влади України в розробці нормативних актів, що регламентують порядок стандартизації та сертифікації в даній галузі.
5. Сприяє впровадженню нових високоефективних вітчизняних і закордонних розробок та досягнень в галузі виробництва продуктів тваринного походження. Формує суспільну думку на користь споживання вітчизняної продукції.
6. Незалежна експертиза при імпорті і реалізації м'ясної продукції з ознаками, характерними для дій недобросовісних конкурентів з подальшим зверненням до державних служб, що ведуть контроль і здійснюють правопорядок у даній сфері.
7. Консультативне сприяння органам державної влади у виробленні рішень щодо прискорення розвитку вітчизняної м'ясної промисловості.
8. Представлення й захист встановлених і обумовлених законодавством України прав і інтересів операторів м’ясного ринку та супутніх галузей в органах державної влади України.
9. Надання технічної та організаційної допомоги в питаннях сертифікації і реєстрації української продукції, а також продукції іноземних виробників.
10. Здійснення взаємодії з державними та іншими організаціями в галузі митного і податкового законодавства, стандартизації продукції та створення економічних програм.
11. Організація і проведення семінарів, «круглих столів», форумів з окремих питань регулювання м’ясного ринку та супутніх галузей, що відповідають спільним інтересам.
12. Організація і проведення міжнародних та республіканських конференцій, семінарів, симпозіумів, у тому числі по вдосконаленню правового державного регулювання м’ясного ринку.
13. Участь у розробці та реалізації програм забезпечення економічної, інформаційної безпеки, охорони комерційної таємниці, інтелектуальної і промислової власності підприємств м’ясного ринку та супутніх галузей.
14. Обмін інформацією, досвідом роботи, кадровими ресурсами серед Учасників Асоціації.
15. Консультування Учасників Асоціації по широкому спектру науково-технічних питань, пов'язаних з роботою м’ясного ринку та супутніх галузей.
16. Організація випуску та поширення інформаційно-методичних матеріалів про діяльність Асоціації.
17. Організація просвітницької та рекламної діяльності для пропаганди кращої якості вітчизняних продовольчих товарів, для зміцнення репутації добросовісних вітчизняних виробників.