fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 3 травня – 9 травня 2021 року: 44 – 46 грн/кг на свиней живою вагою.

Ціна першого тижня травня зросте на 1 грн/кг. Відбудеться це через збільшення цін на усі види “святкового” м’яса, у тому числі і курятину. Це явище – сезонне. Однак свинина залишається найдоступнішим м’ясом для українців, роздрібна ціна на яку у фірмовій торгівлі м’ясом від 100 – 110 грн/кг. 

“Ціни на свинину для українців не будуть штучно завищуватися. Ціна буде, як і раніше, формуватися лише попитом і пропозицією. Свинокомплекси прагнуть продати як більше свиней на м’ясокомбінати перед Великднем по вищій ціні. Через це дефіциту сировини немає, але, на щастя для всього ланцюга, є попит і свинина на полицях магазинів не залежується. М’ясокомбінати, що є учасниками Асоціації “М’ясної галузі” роблять усе, щоб на полицях магазинів були лише свіжі та якісні товари за доступними цінами, щоб всі наші споживачі відсвяткували закінчення Великого посту і Великдень разом із травневими святами. Усі матимуть можливість на травневих придбати м’ясо до столу та на шашлик. Ми закликаємо українців купувати більше м’яса у травні, щоб підтримати м’ясну галузь та свинарство України”, – прокоментував Микола Бабенко, виконавчий директор Асоціації “М’ясної галузі”.

В Україні травень був проголошений “Місяцем м’яса”. В Асоціації “М’ясної галузі” очікують, що підвищення попиту з боку споживачів у цей період допоможе м’ясній галузі та свинарству України підтримати виробників і переробників, недопустити зниження цін на м’ясо через надлишок пропозиції.

М’ясна галузь запрошує торгові мережі підтримати ініціативу, долучившись до Місяця м’яса та залишати ціни на м’ясо доступними для українців, не завищуючи ціни на травневі.

Джерело: Євростат

Джерело: Євростат

Ціна на німецькій біржі VEZG цього тижня на напівтуші кондиційних свиней зменшилась до 1,42 євро/кг (48 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,01 євро/кг (34 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ. 

Динаміка цін у світі:
🟨 1,63 €/кг (-0,25%) у ЄС
🟢 1,39 €/кг (+28,47%) у Бразилії
🟢 1,95 €/кг (+5,72%) у США
🟢 1,58 €/кг (+2,51%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м'ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М'ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м'ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м'ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Динаміка змін цін на свиней, грн/кг живої ваги

 

Останні новини