fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 12 – 18 квітня 2021 року: 43 – 44 грн/кг на свиней живою вагою.

Збільшений попит на свинину спостерігатиметься на “довгих” вихідних два тижні поспіль. Через карантинні обмеження, пікніки на природі спричинять збільшення попиту на м’ясо для шашлику. Окрім Дня праці та Днів пам’яті та примирення, на початок травня припадає Великдень. Таким чином, вихідними у травні будуть 1-4 число, робочі 5-7 число та вихідні 8-10 число.  Завдяки збільшеному попиту, закупівельна ціна, ймовірно, зросте до 43-44 грн/кг.

Наступного тижня м’ясокомбінати будуть купувати свиней якраз для забезпечення попиту на Великдень. Таким чином ціна наступного тижня зросте на 3-4 грн/кг.

Ціну 44 грн/кг з ПДВ 14% слід розуміти, як 47 грн/кг, якби ПДВ було 20%.

Збільшений попит дає можливість заробити усьому ланцюгу і вирощування, і переробки. Після перетримки свиней впродовж березня, свинарі можуть зараз продавати свиней по вищих цінах та збільшити свої заробітки. Цей заробіток доцільно інвестувати у зниження собівартості, щоб бути у ринку і заробляти ще більше навіть при нижчих цінах на свиней.

world-pig-prices_en (28).png

Джерело: Євростат

Ціна на німецькій біржі VEZG цього тижня на напівтуші кондиційних свиней без змін – 1,50 євро/кг (50 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,12 євро/кг (37 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ. 

Слід зазначити, що за підсумками 2020 року Росія зайняла п’яте місце по виробництву свиней у світі.

Динаміка цін у світі:
🟢 +2,29% у ЄС
🔻 -13,71% у Бразилії
🟢 +11,31% у США
🟢 +10,54% у Канаді

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м'ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М'ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м'ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м'ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Динаміка змін цін на свиней, грн/кг живої ваги

 

Останні новини