fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 18 – 24 січня 2021 року: 36 – 37 грн/кг на свиней живою вагою.

Ринкова ціна ймовірно знизиться на 1 грн/кг в порівнянні з минулим тижнем. Така ціна обумовлена наступними факторами:

  1. Традиційним зниженням попиту на свинину після новорічних та різдвяних свят.
  2. Локдауном і різким зниженням попиту серед закладів HoReCa (готелі, ресторани, кафе).
  3. Збільшенням пропозиції свиней від свинокомплексів, які зменшують поголів’я або припиняють роботу. 

Також буде тиснути дешевий імпорт свинини з ЄС, де собівартість набагато нижча за українську, при вищих цінах на корми та вищу зарплату у собівартості. Приводимо ціни на напівтуші свиней в розрізі країн ЄС на 3 січня 2021 р. без ПДВ, в євро за 100 кг. Оптова ціна свинини в напівтушах в Польщі 1,11 євро/кг –  найнижча в ЄС після Бельгії – 0,87 євро/кг.

Порівняння цін ЄС на свиней напівтуші

Джерело, Ірландська Продовольча Рада

Попри низьку ціну на свиней, переважна більшість свинарів Євросоюзу навіть зараз працюють з прибутком через меншу собівартість вирощування ніж в Україні. 

Світові ціни на напівтуші свиней

Джерело: Євростат

Ціни в ЄС та Бразилії цього тижня майже не зазнали змін. Через відкриття нових ринків збуту, зокрема до Тайваню, ціни в США піднялись майже на 2% попри традиційний спад цін взимку та проблеми, що виникли внаслідок спалахів COVID-19. Ціни в Канаді за перші два тижні 2021 року впали на 9,2%

Динаміка цін у світі:
🔻 -0,24% ЄС
🔻 -0,06% Бразилія
🟢 +1,86% США
🔻 -9,20% Канада

У січні-лютому усі підводять підсумки фінансового року. Вже очевидно, контролювати вирощування, собівартість і прибуток потрібно не раз в рік, а в реальному часі. Свинарям України та СНД допомагає в цьому програма PigCentre. Це програма створена з урахуванням національних особливостей бізнесу в свинарстві, побудована на алгоритмах та формулах, що допомагають запобігати помилкам на свинокомплексах.

Довідково

Щотижня Асоціація “М'ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на  сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м'ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м'ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Динаміка змін цін на свиней, грн/кг живої ваги

 

Останні новини