fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 7 – 13 грудня 2020 року: 41 – 42 грн/кг на свиней живою вагою.

Згідно з прогнозом ринок очікує незначне зниження  ціни на свиней наступного тижня, на 1 грн. Великий надлишок свиней у ЄС, здешевлення імпорту свинини, подорожчання кормів – стимулюють виробників до зниження собівартості і усунення перевитрат. Українське свинарство має інтегруватися у висококонкурентний глобальний ринок із значно нижчою собівартістю, застосовувати кращі світові практики вирощування свиней.

Допоможе свинарям у зниженні собівартості до рівня країн ЄС і нижче – Центр підвищення ефективності в тваринництві та найінноваційніша генетика свиней Topigs Norsvin.

world pig prices en 11

Джерело: Євростат

В ЄС настає колапс на ринку свинини через великий надлишок. Як повідомляє agronews, забійна ціна за період АЧС у Німеччині впала з 1,47 €/кг до 1,19 €/кг (-19%) на кондицію та до 0,9 €/кг на напівтуші свиноматок. Міністр с/г Німеччини закликає бійні та м’ясокомбінати працювати у вихідні дні для того, щоб справитись з надлишком сировини. Така ситуація прямо впливає на Україну, що імпортує свинину з ЄС.

Ціна на свиней у світі продовжує зменшуватись:

  •  у Бразилії на понад 10% після пікової ціни за минулі два тижні
  • стрімкий спад -13% у Канаді
  • -5% у США

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м'ясної галузі.

Вирощування свиней в Україні потребує змін, зниження собівартості. Досягти нижчої собівартості українським свинарям допоможе найінноваційніша генетика свиней у світі - Topigs Norsvin – 15-17 живих поросят на опорос, 15-18 робочих сосків у свиноматок, 1,4-1,5 кг середня вага поросят при народженні. Завдяки Центру підвищення ефективності в тваринництві генетика Topigs Norsvin вже доступна і в Україні.

Довідково

Щотижня Асоціація “М'ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на  сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м'ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м'ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

 

Динаміка змін цін на свиней, грн/кг живої ваги

 

Останні новини