fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 2 – 8 листопада 2020 року: 42 – 43 грн/кг на свиней живою вагою.

Ціна на живих свиней в Україні зменшиться ще на 1 грн/кг порівняно з попереднім тижнем. Пониження ціни на свиней відбувається по всім країнам Європи. В країнах ЄС – надлишок пропозиції свинини через АЧС в Німеччині. На ціни в Україні тисне імпорт свинини з ЄС, яка на третину нижча по собівартості ніж в Україні, а також низька ціна на м’ясо птиці, що збільшує його попит. Карантинні обмеження по значній частині України також послаблюють попит на свинину. Висока собівартість української свинини все більше спонукає виробників свинини до впровадження рішень на її зниження. 

world pig prices en 6 01

Джерело: Євростат

За минулий тиждень бразильська свинина встановила рекорд у ціні за останні 2 роки: на даний момент вона становить 1,63 євро/кг і зростає. Це на 8% вище показників минулого тижня та на 22% порівняно з минулим роком. Ціни на свиней в Ірландії лише трохи більші за собівартість, Іраландія має одну з найвищих собівартостей серед країн ЄС і це може призвести до збитків ірландських свинарів. Нагадаємо, що собівартість свинини в Україні на третину вища від країн ЄС та вдвічі вища від Бразилії, Канади і США.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м'ясної галузі.

Вирощування свиней в Україні потребує змін, зниження собівартості. Досягти нижчої собівартості українським свинарям допоможе найінноваційніша генетика свиней у світі - Topigs Norsvin, яка завдяки Центру підвищення ефективності в тваринництві вже доступна і в Україні.

Довідково

Щотижня Асоціація “М'ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на  сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м'ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м'ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Динаміка змін цін на свиней, грн/кг живої ваги

 

Останні новини