fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Стратегічних інвесторів у економіку України звільнять від низки податків

Верховна Рада прийняла в першому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проєкти зі значними інвестиціями», який запропонував Президент України. 

Законопроєкт розроблено задля стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів, підвищення інвестиційної привабливості України, а також зростання конкурентоспроможності економіки України через запровадження державної підтримки великих інвестиційних проєктів.

Проєктом закону пропонується:

  • звільнення з 1 січня 2021 року до 1 січня 2035 року (але не більше строку та обсягу надання державної підтримки, визначених у спеціальному інвестиційному договорі) від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України товарів у митному режимі імпорту (пп. 15 п. 4 р. XXI МКУ). Перелік і обсяги таких товарів із визначенням їх кодів згідно з УКТ ЗЕД затверджуються Кабінетом Міністрів України разом із укладенням спеціального інвестиційного договору;
  • звільнення від оподаткування податком на прибуток підприємств підприємства – інвестори зі значними інвестиціями протягом п'яти послідовних років з дати подання заяви але не раніше дати подання такої заяви та дати введення в експлуатацію об'єкта, побудованого (щодо якого здійснено реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт) в рамках реалізації інвестиційного проекту.

Передбачається, що (до 1 січня 2035 року) органи місцевого самоврядування можуть за землю за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, що використовуються в рамках реалізації інвестиційних проектів зі значними інвестиціями відповідно встановлювати ставки земельного податку та орендну плату за землі державної та комунальної власності в розмірі меншому, ніж розмір земельного податку, встановленого рішенням відповідного органу місцевого самоврядування для певної категорії земель, що сплачується на відповідній території, або звільняти від сплати земельного податку.

Під час підготовки законопроєкту до другого читання передбачається:

  • визначити конкретного суб’єкта, до якого застосовуватиметься звільнення від податку на додану вартість;
  • редакційно уточнити питання стосовно трансфертного ціноутворення (виокремити як самостійного об’єкта оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти зі значними інвестиціями – прибуток у розмірі невідповідності ціни, визначеної за принципом "витягнутої руки", над договірною (контрактною) вартістю);
  • уточнити умови отримання пільги у вигляді звільнення від оподаткування податком на прибуток підприємств в частині об’єктів інвестування (чи може обладнання виступати самостійним та достатнім об’єктом інвестування для отримання відповідної податкової пільги).

Як зазначає автор цієї законодавчої ініціативи, прийняття законопроекту сприятиме:

  • забезпеченню конкурентних переваг України як напряму капіталовкладень
  • створенню нових високооплачуваних робочих місць;
  • підвищенню якості життя громадян України;
  • створенню доданої вартості виробленої в межах України продукції;
  • стимулюванню економічного розвитку регіонів;
  • розвитку спроможностей індустрій з високою доданою вартістю;
  • зростанню частки місцевих постачальників;
  • збільшенню частки секторів з виявленими порівняльними перевагами;
  • нарощуванню обсягів експорту високотехнологічного продукту;
  • інтеграції до глобальних ланцюгів поставок.

Проєкт Закону зареєстровано за № 3761

Джерело

Останні новини