fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Засідання Робочої групи Міністерства аграрної політики та продовольства України з питань розвитку м’ясної галузі

 А ми продовжуємо працювати в інтересах міжгалузевого розвитку та формування цивілізованого ринку м’яса!

11 квітня 2023 року під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького відбулося чергове засідання Робочої групи Мінагрополітики «З питань розвитку м’ясної галузі». Від Асоціації «М’ясної галузі» в засіданні взяли участь виконавчий директор Микола Бабенко та керівник групи з експорту мʼяса Асоціації “Мʼясної галузі” Ігор Ляховський.

Мабуть це вперше, коли засідання пройшло в форматі конструктивного діалогу між зацікавленими сторонами у розвитку галузі та розблокуванні експорту свинини, повідомив Микола Бабенко.

Робота із розблокування експорту свинини була розпочата Асоціацією «Мʼясної галузі» ще в 2021 році. Однак станом на квітень 2023 року добровільна перевірка підприємств асоціації, що виявили готовність її пройти на включення до переліку імпортерів свинини в ЄС – не розпочалася. Сьогодні було заслухано звіт в.о. голови Держпродспоживслужби та нею повідомлено про поновлення у березні 2023 року діалогу з Єврокомісією щодо початку процедур з такої перевірки та відкриття ринків ЄС для свинини з України. В Асоціації “Мʼясної галузі” переконані, що відкриття експорту української свинини забезпечить свинарству та мʼясній галузі розвиток та постійний стабільний прибуток.

На засіданні Робочої групи також була підтримана пропозиція від Асоціації «М’ясної галузі» щодо негайного початку підготовки та реєстрації в Україні вакцин проти вірусу африканської чуми свиней (АЧС). Т. в.о. голови Держпродспоживслужби та перший заступник міністра аграрної політики запевнили про повну підтримку зусиль Асоціації “Мʼясної галузі” щодо як скорішої реєстрації вакцини проти АЧС в Україні.

Микола Бабенко відзначив, що в умовах війни, багаторічного блокування розвитку свинарства в Україні, дефіциту свиней в Україні та ризиків для бізнесів у свинарстві, повної депопуляції свиней через АЧС – питання вакцинації – має надважливе міжгалузеве значення.

В Асоціації “Мʼясної галузі” переконані, що вакцина проти АЧС стане тим рішенням, що здатне не тільки захистити свинарство в Україні, а й сильними стимулом для реалізації програми розвитку мʼясної галузі Нове свинарство 2025, а українських свинарів позбавить ризиків понести багатомільйонних збитки, а то й банкрутства через АЧС.

М’ясна галузь зараз, як і Україна в цілому, має інтегруватися у глобальний ринок і бути готовою оперативно реагувати на ринкові зміни, зокрема щодо лібералізації торгівлі свининою в 2023 році.

Робота триває! Асоціація «М’ясної галузі» і далі продовжуватиме працювати та докладати всіх зусиль для створення сприятливих умов для розвитку м’ясної галузі та свинарства!

Останні новини