fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Проривна лібералізація у експорті до ЄС українських м’ясопродуктів

 

2 лютого, напередодні саміту Україна-ЄС, у Києві відбулася не менш масштабна подія – спільне засідання уряду України та Європейської комісії. 16 членів Єврокомісії (тобто більшість її складу!) включно з президенткою Урсулою фон дер Ляєн приїхали до столиці держави, охопленої війною.

У історії ЄС ще ніколи не було такого прикладу. Та й загалом, спільні поїздки колегії Єврокомісії за кордон є не просто рідкісною, а абсолютно винятковою подією.

Третя, справді проривна лібералізація у двосторонній торгівлі стосується експорту до ЄС українських м’ясопродуктів.

Це – одна з тих сфер, що лишається переважно закритою навіть попри те, що ЄС зняв мита для України. Річ у тім, що у торгівлі продуктами тваринництва головним обмеженням є так звані "нетарифні бар'єри", пов’язані з сертифікацією, вимогами до виробництва тощо. В уряді поставили мету домогтися зняття цих обмежень. Утім, у цьому пункті ЄС наразі не дає гарантії того, що переговори будуть успішними. Утім, визначені цільові категорії продуктів, щодо яких будуть вестися переговори – це свинина та продукти переробки м'яса від українських виробників.

Ще один напрям, що допоможе розвитку українського тваринництва, для якого має відкритися європейський ринок – це питання хвороб тварин. Україна пропонує домовитися про взаємне визнання "регіоналізації", щоби, припустимо, спалах захворювання свиней в одній області України не міг заблокувати експорт на рівні всієї держави, як це неодноразово відбувалося досі.

За матеріалами “Європейська правда”

Підприємства мʼясної галузі України вітають зусилля Уряду України щодо відкриття нових ринків для експорту свинини та продуктів переробки мʼяса.

В Асоціації “Мʼясної галузі” пояснили, що не дивлячись на дефіцит свиней в Україні – сировини для мʼясної галузі, перспективи для експорту української свинини – очевидні.

В Україні собівартість свиней – найнижча в світі. У той же час втрати українських аграріїв на експорті зернових складають 150-200 євро на тонні на логістику. А це та додана вартість, що могла б створюватися і залишатися в Україні.

До того ж, як і прогнозували в асоціації в 2021 році,  світові ціни на свинину з 2 кварталу 2022 року – подвоїлися, що зробило свинарство в Україні однією з найрентабельніших галузей в 2022 році.

Впродовж десятиліть розвиток мʼясної галузі і свинарства в Україні був заблокований. Навіть, до війни, свиней на свинокомплексах України, що за територією в 20 разів більша за Бельгію, було в 2 рази менше ніж в Бельгії.

“Кроки Уряду України щодо стимулювання розвитку галузей, що створюють додану вартість в Україні – мʼясної галузі разом із свинарством – є логічними і потрібними. Держава просто має виконати свою функцію. В інший спосіб бізнес самостійно рішення не знайде. Ситуація в глобальному ринку, світова, змінилася настільки радикально, що ті методи, якими ми працювали раніше, вже не працюють. Потрібно швидко адаптуватися і створювати нові правила, нові умови для бізнесу в тому числі ” – переконаний Микола Бабенко, виконавчий директор Асоціації “Мʼясної галузі”.

Довідково:

У 2020 році Асоціація “Мʼясної галузі” ініціювала програму “Нове свинарство 2025” - 4-х кратне збільшення поголівʼя свиней в Україні, зменшення собівартості свиней до найнижчої в світі. В асоціації одночасно ведуть роботу із розблокування розвитку свинарства в Україні, нарощення поголівʼя свиней та відкриття нових ринків збуту для української свинини.

 

Останні новини