fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

УВАГА!!! Закон про повернення ПДВ 20% на свиней, ВРХ і молоко вступає в дію з 01.08.2021

Газета «Голос України» сьогодні, 31.07.2021 опублікувала Закон 1600-IX про повернення ставки ПДВ 20% на свиней, ВРХ та молоко. Відповідно Закон набирає чинності і буде застосовувати до податкових періодів з 01.08.2021.

Раніше в Асоціації “М'ясної галузі” повідомляли, що відбудеться з цінами із вступом Закону в дію:

«Можливі два варіанти, обидва вигідні для свинарства. Перший – ціни на свинину для населення зменшаться на 6-10 грн/кг – різницю між 14% та 20% ПДВ на свиней. Позитив свинарям – збільшення споживання свинини населенням. Через високу ціну м’яса і низькі доходи населення, споживання свинини з року в рік зменшується, тому ціни на свиней падають

Другий – ціни на свиней виростуть на 3-5 грн/кг живої ваги, а ціни на свинину для населення залишаться як є. І в одному, і в другому випадку, як видно, збільшення ПДВ на сировину не має негативного впливу на свинарство, прибутки м’ясопереробників від прийняття Закону – не змінюються, населення – споживачі свинини – в обох випадках нічого не втрачають».

М’ясопереробні підприємства Асоціації “М’ясної галузі” підтвердили, що ціни закупки свиней з ПДВ 14% будуть перераховані по факту на вищі з ПДВ 20%, а частина учасників асоціації вже в п’ятницю закупки свиней проводили по вищим цінам з ПДВ 20%.

Нагадаємо, що реалізація положень даного Закону:

  • часткове усуває фактори, що призвели до підвищення цін на м’ясо-молочні продукти;
  • припиняє податкову дискримінацію підприємств м’ясної та молочної галузей, що знаходяться в офіційному податковому полі, належним чином нараховують та сплачують ПДВ на вироблену продукцію;
  • недопустить поширення «сірих» схем реалізації та значної тінізації ринку м’ясо-молочної продукції.

Читайте також: М’ясна галузь та свинарство об’єднуються, щоб свинина була доступною

Джерело: Голос України.

Останні новини