fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

У Німеччині та Нідерландах знизилися ціни на свиней

У обох країнах спостерігається значне падіння цін на м’ясо свиней порівняно з рівнем, який був зареєстрований у січні. Однак Іспанія й Італія працюють за таких ринкових умов.

Ціни на свиней в Німеччині та Нідерландах за останні 8 місяців впали з 1,35 євро до 1,14 євро та 1,29 євро до 1,04 євро відповідно. Ця ситуація ускладнила весь єдиний ринок в ЄС, за словами Мерседес Вега, генерального директорка Genesus Inc. у Іспанії, Італії та Португалії.

"Незважаючи на те, що зараз попит більший, ніж пропозиція, і звичайне зниження ваги влітку, ціна не зросла через падіння цін на свиней у  інших європейських країнах, таких як Німеччина, Франція та Нідерланди. Традиційно падіння призводить до зниження цін, але цього року всі схеми порушені, і зараз очікується, що ціни зростуть, ураховуючи ринкову ситуацію.

Основна відмінність між Іспанією та рештою Європи полягає в тому, що в Іспанії не були закриті пакувальні заводи  через Covid-19. Були введені обмеження переробки через запроваджені санітарні заходи, компенсовані зростанням переробних потужностей, яке спостерігалося  на початку року, великою ефективністю та закриттям заводів на півночі ЄС. Із січня до червня 2020 року, незважаючи на пандемію, переробка свиней зросла на 3,19% за кількістю свиней та на 5,5% за вагою", - сказала пані Вега.

Що стосується експорту, то за перші шість місяців 2020 року , "Експорт поза межами Євросоюзу" іспанського сектору свинини продовжує перевищувати "Експорт у межах ЄС" за обсягом та вартістю (54,5% за обсягом та 51,4% за вартістю).

Захоплення GGMR Іспанія

Понад 74% експорту (за обсягом і вартістю) розподіляється між вісьмома країнами: Китаєм (перше місце), далі йдуть Франція, Японія, Італія та Португалія.

У 2019 році до Китаю було експортовано 663 892 т іспанської свинини (27,2% від експорту) на суму 1,44 млрд євро (23%), тоді як поточного року лише за перше півріччя було експортовано 539 627 т на суму 1,19 млрд євро. Все це свідчить про те, що 2020 рік є вдалим для іспанського сектору свинини, хоча все ще існує багато невизначеності, спричиненої АЧС та пандемією коронавірусу, яка руйнує планету.

В Італії на ринку триває стале зростання цін. Сертифіковані свині для пармської шинки (176 кг середньої живої маси) коштують 1,468-1,498 € / кг. Вартість свиней, які не мають сертифікації в Пармі, складає 1,286-1,316 євро за кг. Поросята вагою 25 кг коштують 64 євро.

"Попит є дуже динамічним, але пропозиція абсолютно недостатня для його покриття. Ринок м'яса активно відновлюється, хоча пакувальні заводи все ще не заробляють грошей. Ось чому існує великий опір тому, щоби погодитися на максимальне підвищення цін, про яке просять виробники", - додала Мерседес Вега.

Джерело

Останні новини