fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

“Нове свинарство 2025” стартує в Україні

Реалізацію безпрецедентної програми розвитку м’ясної галузі України “Нове свинарство 2025” розпочала Асоціація «М’ясної галузі» в червні 2020 року. Мета програми – збільшення виробництва свинини до 3 млн т, з яких щонайменше 1 млн т – свинина із доступною ціною для населення нашої країни та 2 млн т – експорт в інші країни світу.

piglet

На жаль, у самих свинарів немає внутрішніх ресурсів і запиту для трансформації галузі, вважає Микола Бабенко – виконавчий директор Асоціації «М’ясної галузі». Вісім років застою у свинарстві, щороку новий антирекорд поголів’я свиней лише підтверджують це. У промисловому свинарстві 24 областей України на 2020 рік нараховувалося 3,3 млн свиней, що менше ніж в одній Бєлгородській області Росії (4 млн голів). А якщо порівняти з територіями Бельгії чи Данії – співставні за розмірами з однією областю України, де утримують 6 і 12 млн голів свиней відповідно, то стає зрозумілим, що минулими роками вітчизняне свинарство йшло переважно хибними дорогами.

Лише невеликій частині учасників галузевої Асоціації «Свинарі України», ймовірно, вигідні зменшення поголів’я свиней в Україні, дефіцит для переробної галузі та найвища на глобальному ринку собівартість і ціна на свиней, а відтак і одна з найвищих ціна на свинину для населення України. Така позиція є деструктивною та згубною як для свинарства, так і для переробної галузі.

Єдине правильне рішення – консолідація виробництва та переробки, про що ми публічно заявили ще в квітні поточного року. Збільшення поголів’я свиней пропонують переробники, частина м’ясопереробних підприємств уже готова вертикально інтегруватися з вирощуванням, частина готова до співпраці у формі кооперативу переробників із виробниками, зазначає керівник Асоціації “М’ясної галузі”.

 свинарство 2025

Реалізація програми «Нове свинарство 2025» у партнерстві із Центром підвищення ефективності в тваринництві сприятиме швидкому досягненню результатів у зниженні собівартості та виходу на конкурентний з основними країнами-експортерами свинини рівень ефективності вирощування свиней. 

Для скептиків таких планів ми вирішили навести успішний приклад схожої стратегії, реалізованої в Росії Національною м’ясною асоціацією (НМА), у вигляді тез із інтерв’ю виконавчого директора НМА для відомого англомовного видання PigProgress

«Росія відіграє свою нову глобальну роль у свинині.

Десятиліттями після розпаду Радянського Союзу Росія була одним із найбільших світових імпортерів свинини. Ці часи минули, російське свинарство не лише забезпечило внутрішню потребу, але й зуміло стати виробником із низькими витратами. Куди далі? Пояснює Сергій Юшин із Національної м'ясної асоціації.

pp yush

Національна м'ясна асоціація (НМА) – одне з найбільших та найпотужніших у країні об'єднань виробників та м'ясопереробників. Взаємодіючи з урядом, НМА докладає великих зусиль для підвищення ефективності вітчизняного свинарства, просування російської свинини на закордонні ринки та збільшення продажів для неросійських покупців. В країні є все необхідне для того, щоб стати одним із найсильніших експортерів свинини у світі, вважає Сергій Юшин, виконавчий директор НМА.

Ми бачимо, що продаж свинини в Росії збільшується завдяки низьким цінам. За перші чотири місяці 2020 року середня ціна на свинину в Росії знизилася на 10%.

Цілком ймовірно, що ми вступаємо у складний період посиленої цінової конкуренції між птицею та свининою.

Після 15 років великих інвестицій, що перевищують 10 мільярдів доларів, Росія виробляє свинину в кількості та видах, необхідних для повного задоволення внутрішнього попиту. У 2018 році імпорт та експорт були рівні. У 2019 році ми збільшили виробництво на 150 000 тонн порівняно з минулим роком, тоді як експорт зріс до 90 000 тонн.

Крім того, багато компаній є вертикально інтегрованими, що сприяє їхній стабільності, традиційні свинокомплекси та вирощування в домогосподарствах припиняють свою діяльність. Наші компанії постійно намагаються знизити виробничі витрати та підвищити ефективність. Собівартість виробництва на сучасних комплексах становить близько 1,1–1,2 дол. США / кг живої маси. Ціна на зерно не є низькою, але вона стабільна, плюс розширення експортних можливостей дає можливість для зростання прибутковості.

У 2020 році ми очікуємо, що будуть запущені нові господарства загальною потужністю близько 300 000 тонн. Низка традиційних свинокомплексів з низькою ефективністю закриється.

Що стосується собівартості, то ми досягли чудових результатів у її скороченні. Сьогодні наша собівартість продукції на сучасних фермах та бійнях схожа на собівартість продукції ефективних європейських або американських виробників. Наша ціна на свинячі туші нижча, ніж у більшості країн ЄС, і не вище, ніж у Бразилії. Тільки Канада та США пропонують дешевші продукти, ніж Росія».

 

22.06.2020 р.

Останні новини