fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кабінет Міністрів підтримав розроблений Міністерством фінансів проект Закону “Про режим спільного транзиту” 

Законопроект покликаний наблизити українське законодавство у митній сфері до митного законодавства ЄС шляхом імплементації положень Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами.

Законопроект передбачає прийняття окремого Закону «Про режим спільного транзиту», яким встановлюються:

  • основні засади організації та здійснення спільного режиму транзиту товарів через митну територію України;

  • порядок і умови переміщення таких товарів митною територію України у спільному режимі транзиту, здійснення митних формальностей, застосування механізму гарантування сплати митного боргу, застосування спеціальних транзитних спрощень.

«Законопроект є важливим для України, адже дозволить застосовувати європейські транзитні правила, що дасть можливість підприємствам використовувати єдину митну декларацію та єдину гарантію для переміщення товарів від свого складу до складу контрагента. Як наслідок, відбудеться суттєве прискорення та здешевлення руху товарів, від якого «виграють» усі учасники - експортери, перевізники, імпортери», - сказав заступник Міністра фінансів Сергій Верланов.

Прийняття закону дозволить зменшити кількість митних формальностей, необхідних для контролю за транзитним переміщенням. Українська митниця отримуватиме від митниць інших країн попередню інформацію про вантажі ще до перетину ними українського кордону, що дасть змогу аналізувати операції на предмет їх ризиковості ще до моменту прибуття товарів в Україну. Крім того, це дозволить обґрунтовано визначати форми митного контролю, тим самим, не затримуючи вантажі на кордоні митними оглядами та іншими контрольними процедурами.

Законопроект також передбачає внесення змін до Закону України «Про транзит вантажів», пов’язаних із запровадженням в Україні спільного режиму транзиту, в частині подання учасниками транзиту документів, необхідних для транзиту вантажів.

 

За данними сайту www.minfin.gov.ua

Останні новини

  • Прогноз закупівельних цін на свиней на 15-й тиждень 2026 р.

    Прогноз закупівельних цін на свиней на 15-й тиждень 2026 р.

    Information
    Today
    Прогноз закупівельних цін на свиней на 15-й тиждень 2026 р.
  • Україна відкриває Сінгапур для експорту свинини

    Україна відкриває Сінгапур для експорту свинини

    Information
    7 days ago
    23 березня делегація з України у складі представників Держпродспоживслужби на чолі з Головою Сергієм Ткачуком та Асоціації “Мʼясної галузі” на чолів з директором Миколою Бабенком провела в Сінгапурі переговори з Singapore Food Agency (SFA) щодо відкриття ринку для української свинини та акредитації українських виробників/експортерів відповідно до поданих заявок. Також відбулася зустріч із місцевими імпортерами свинини, зацікавленими у постачаннях з України. Зустріч з Meat Traders Association (Singapore)  пройшли у дружній атмосфері, Сінгапурська сторона підтвердила готовність до співпраці. Відкриття ринку для Україні поставлене в пріоритеті і може відбутися вже в 2026 році.
  • Прогноз закупівельних цін на свиней на 14-й тиждень 2026 р.

    Прогноз закупівельних цін на свиней на 14-й тиждень 2026 р.

    Information
    7 days ago
    Прогноз закупівельних цін на свиней на 14-й тиждень 2026 р.