fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 5 – 11 квітня 2021 року: 40 – 41 грн/кг на свиней живою вагою.

Ціна 40-41 грн/кг є ринково обґрунтованою через надлишок пропозиції свиней на ринку і співставна з роздрібними середніми цінами на свинну лопатку без кістки в межах 100-110 грн, що на 10 грн/кг вже більше через зниження ПДВ до 14% тільки на свиней без зниження ПДВ на свинину. Ми про це писали.

Ціну 40 грн/кг з ПДВ 14% слід розуміти, як 42 грн/кг, якби ПДВ було 20%.

Ринкових причин для зміни ціни наразі немає. Ціна 40-41 грн/кг забезпечує прибуток для ефективних свинокомплексів та має покривати всі витрати на вирощування свиней з урахуванням подорожчання цін на корми. Так, якщо порівняти з цінами квітня 2020 року, то ціни на свиней на одному рівні. Аналітики Асоціації «М’ясної галузі» пояснюють це тим, що в період 2017-2020 рр в ціні на свинину населення переплачувало в середньому 20 грн/кг, що дорівнює 10 грн/кг живих свиней. Саме стільки складають перевитрати в свинарстві через фальшування з кормами та генетикою.

Підняття цін на свинину на 20 чи 40 грн/кг, чого хотіли б свинарі для покриття їх перевитрат і в подальшому у поточній ринковій ситуації проблематичне – купівельна спроможність населення вкрай низька, а ріст ціни на свиней в лютому вже призвів до збільшення імпорту свинини в 3,5 рази у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, а через це пропозиція свинини стала в надлишку. Покупці мали можливість купити охолоджену свинину виробництва Іспанії в мережі Метро, а також з інших країн ЄС.

world-pig-prices_en (27).png

Джерело: Євростат

Ціна на німецькій біржі VEZG цього тижня на напівтуші кондиційних свиней без змін – 1,50 євро/кг (50 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,12 євро/кг (37 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ. 

Згідно нещодавній аналітиці Євростату, очікується ймовірне збільшення виробництва свиней у ЄС у першій половині 2021 року. Крім того, аналітики прогнозують зменшення експорту до Китаю через відновлення поголів’я Китаю через АЧС. Хоча загалом експорт до Китаю все ще буде на високому рівні.

Динаміка цін у світі:
🟢 +5,06% у ЄС
🔻 -14,35% у Бразилії
🟢 +9,43% у США
🟢 +8,34% у Канаді

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м'ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М'ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м'ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м'ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

 

Динаміка змін цін на свиней, грн/кг живої ваги

 

Останні новини