fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 22 – 28 березня 2021 року: 39 – 40 грн/кг на свиней живою вагою.

Ціна на живих свиней наступного тижня, ймовірно, зменшиться на 1 грн/кг

На зменшення ціни впливають такі ж фактори, що і минулого тижня, а саме:

  1. Зменшення податкового кредиту на 6% з 20% до 14% з 01.03.2021 року, який м’ясопереробникам, які працюють легально,  довелося часто компенсовувати за рахунок власної націнки. Нелегальні бійні ж ніяких змін не відчули і їх пропозиція стала привабливішою від білого ринку, детальніше у відео.
  2. Різкий ріст імпорту свинини в 3,5 рази в лютому 2021 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
  3. Початок посту перед Великоднем і традиційне зменшення споживання м’яса.

Аналізуючи ціни у торгових мережах, що протягом двох останніх тижнів впали в середньому на 4-6 грн/кг, можна констатувати – попит на свинину зменшився, а пропозиція свинини в надлишку.

Надлишок пропозиції свинини в Україні може призвести до подальшого зниження ціни на свиней і ще більше вдарити по рентабельності вирощування. Асоціація “М’ясної галузі” активізувала роботу з відкриття нових ринків збуту свинини для м'ясопереробних підприємств, погодження умов для експорту української свинини в країни Азії та Африки. Консолідація переробників і виробників не лише зупинить падіння ціни на свиней, а і дозволить забезпечити збільшення цін на свиней в Україні, а відтак і збільшення прибутків вирощування і переробки. Так відбулося в Бразилії, яка завдяки експорту не лише подвоїла ціни на свиней, а і збільшила поголів’я свиней на 24%.

world-pig-prices_en (25).png

Джерело: Євростат

Ціна на німецькій біржі VEZG цього тижня на напівтуші кондиційних свиней – 1,50 євро/кг (50 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,12 євро/кг (37 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ. 

MeatNews також повідомив про те, що в лютому 2021 року поголів’я свиноматок в Китаї виросло на 34,1% в порівнянні з лютим 2020 року. Слід зазначити, що ріст відбувся всупереч прогнозам світових аналітиків. Таким чином Китай перевершує плани по відновленню поголів’я. Китай зараз не значно впливає на внутрішній ринок України, але в довгостроковій перспективі нинішні експортні потоки можуть зміститись з Китаю на інші ринки, зокрема і України. Тому вирощування і переробка мають стати конкурентними у глобальному ринку, як це зробили птахівники, що стали лідером з експорту курятини.

Динаміка цін у світі:
🟢 +10,23% у ЄС
🔻 -7,07% у Бразилії
🟢 +15,03% у США
🟢 +5,16% у Канаді

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м'ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М'ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м'ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м'ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Динаміка змін цін на свиней, грн/кг живої ваги

 

Останні новини