fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 15 – 21 лютого 2021 року: 41 – 42 грн/кг на свиней живою вагою.

Станом на наступний тиждень, 42 грн/кг – це гранична ціна, що ще дозволяє українським свиням конкурувати з імпортом.

Довідково: ціна на німецькій біржі цього тижня на напівтуші кондиційних свиней – 1,19 євро/кг (40 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 0,72 євро/кг (24 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

Подальший ріст цін на свиней в Україні призведе до росту імпорту і втрати позицій українських виробників через високу собівартість і неконкурентоздатність вітчизняного свинарства. В січні, коли через свята, ділова активність найнижча, так само, як і ціна на свиней в Україні найнижча за рік, ріст імпорту склав 64% у порівнянні з минулим роком. Ріст цін на свиней в лютому лише “розігріє” імпортерів і частка імпорту з 6% може легко збільшитися до 15%, 25% і більше. Спекуляції на темі росту цін на свиней вигідні лише тим, хто прагне поставити свинарство в Україні в ще гіршу ситуацію ніж вона вже є на 2021 рік. Наслідками може стати закриття свинокомплексів і дефіцит свинини. Зменшення собівартості хоча б до рівня “європейської” – зараз єдиний правильний шлях у свинарстві, щоб не допустити збитків. Такої ж думки притримується все більше власників свинокомплексів в Україні.

Нагадаємо, Асоціація “М’ясної галузі” закликала органи влади не збільшувати квоти на імпорт свинини з ЄС.

world-pig-prices_en (20).png

Джерело: Євростат

У ЄС ціна на свиней продовжує залишатись на сталому рівні. В США і Канаді відбувся ріст цін в той час, як у Бразилії відбувся спад.

Ціна у ЄС практично на рівні собівартості з середини 2020 року і може залишитися такою до кінця 2021 року.

Головна причина низьких цін на свинину в ЄС – поширення АЧС в Німеччині. Впродовж останніх 3 років АЧС поширюється по сусіднім з Україною країнам – Польща, Угорщина, Румунія. В Україні поширення АЧС відбулося через відсутність вісім років компенсацій свинокомплексам за свиней у випадку АЧС.

Динаміка цін у світі:
🟡 +0,13% у ЄС
🔻 -13,15% у Бразилії
🟢 +9,98% у США
🟢 +1,28% у Канаді

Довідково

Щотижня Асоціація “М'ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на  сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м'ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м'ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Динаміка змін цін на свиней, грн/кг живої ваги

 

Останні новини