fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 1 – 7 лютня 2021 року: 37 – 38 грн/кг на свиней живою вагою.

Закупівельна ціна не зміниться наступного тижня. 

Виробники курятини пробують укріпити ринок м’яса птиці від зниження ціни, особливо на фоні інформації про зупинку більше місяця тому другого виробника курятини - Агромарса (ТМ “Гаврилівські курчата” – більше 6 млн птиці одночасного утримання), що практично не було відчутно на пропозиції м’яса птиці.

Через надлишок пропозиції на ринку свиней і курятини – ріст ціни на свиней неможливий і став би загрозою для галузей свинарства і птахівництва.

Збільшення різниці в цінах на м’ясо в Україні по відношенню до імпорту – призведе до значного збільшення імпорту м’яса, далі надлишок пропозиції – обвалить ціни на м’ясо в Україні, що зробить вирощування свиней і птиці в Україні збитковим.

Такий сценарій міг реалізуватися ще в середині 2020 року, якби ріст цін на м’ясо не зупинився.

Ціни на напівтуші свиноматок на німецькій біржі зменшилися до 0,65 євро/кг, напівтуші кондиційних свиней – 1,19 євро/кг.  

Спекуляції на цінах на м’ясо в такій складній ринковій ситуації можуть тільки нашкодити підприємствам, які вирощують свиней і птицю.

У свинарів залишається великий резерв зниження собівартості – перевитрати щороку 8 млрд грн на корми і ліки.

world-pig-prices_en (18).png

Джерело: Євростат

Тим часом, у країнах з розвиненим свинарством відбуваються великі цінові зміни на ринку. 

За актуальними даними на поточну дату від CEPEA (Бразилія), зниження ціни за останні два тижні у Бразилії відбулось на 26% або 0,35 євро/кг.

Ціни ж в США та Канаді зросли, а у ЄС знаходяться на стабільному, але й досі низькому рівні. Навіть при такій ціні, свинарі Євросоюзу мають прибутки завдяки нижчий собівартості.

Глобальний ринок – це перегони, виграє той, хто має кращий автомобіль, надійну команду та вміє добре керувати – перемагає. Якщо одна зі складових відсутня, інші не допоможуть обігнати конкурента. Центр підвищення ефективності в тваринництві має усі ці три компоненти та готовий поділитись ними з вами. Щоб замовити генетику, послуги чи програму контролю та обліку – заповніть форму нижче.

Динаміка цін у світі:
🟢 +0,45% у ЄС
🔻 -5,08% у Бразилії
🟢 +9,86% у США
🟢 +15,82% у Канаді

Довідково

Щотижня Асоціація “М'ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на  сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м'ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м'ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

 

Динаміка змін цін на свиней, грн/кг живої ваги

 

Останні новини