fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 25 – 31 січня 2021 року: 37 – 38 грн/кг на свиней живою вагою.

Закупівельна ціна ймовірно залишиться на рівні минулого тижня або зросте на 1 грн/кг  до ціни минулого тижня.

Попит і пропозиція є головними факторами формування закупівельних цін на свиней. Попит і споживання м’яса в Україні залишається низьким – меньше 45 кг в рік. Середньодушове споживання свинини українцями – найменше в Європі, менше 15 кг в рік, в усіх сусідніх країнах – в 2-3 рази більше. До зниженню споживання свинини за минулі роки привела висока ціна на цей вид м’яса. В той же час, виросло споживання курятини, через її меншу ціну.

На початок 2021 року роздрібні ціни на свинину і курятину практично зрівнялися, однак українці в 2020 році спожили в 2 рази більше курятини ніж свинини.

Через пандемію COVID-19 у світі, пташиного грипу та АЧС в Німеччині – світова торгівля курятиною і свининою зменшилася. У країн експортерів великі залишки замороженого м’яса, а ціни на м’ясо знаходяться на рівні собівартості.

В України недостатньо реалізовано потенціал внутрішнього ринку м’яса. Не допустити ще більшого зниження цін на м’ясо можна завдяки збільшенню його споживання.

Асоціація “М’ясної галузі” закликала населення купувати в 2021 році більше м’яса. Відповідна заява розміщена на сайті Асоціації.

Світові ціни на напівтуші свиней

Джерело: Євростат

Ціни на свинину у світі залишаються на низькому рівні. На німецькій біржі котирування напівтуш свиней – 1,19 євро/кг. Базова ціна на поросят на відгодівлю вагою 30 кг – 24 євро/голова. Крім нижчої собівартості вирощування свиней, в Німеччині поширена практика довгострокових контрактів купівлі-продажу кормів – на 6-12 місяців. Подорожчання зернових в кінці 2020 року багато виробників переживають без особливих ускладнень. 

Динаміка цін у світі:
🟢 +0,28% у ЄС
🔻 -0,36% у Бразилії
🟠 невідомо у США
🟢 +6,27% у Канаді

Порахувати економічну ефективність вирощування свиней в 2020 році і контролювати її впродовж року в реальному часі  українським свинарям допомагає програма PigCentre. Це програма створена з урахуванням національних особливостей бізнесу в свинарстві, побудована на алгоритмах та формулах, що допомагають запобігати помилкам на свинокомплексах.

Довідково

Щотижня Асоціація “М'ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на  сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м'ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м'ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Динаміка змін цін на свиней, грн/кг живої ваги

 

Останні новини