fbpx

face

+38 067 405 43 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 04 – 10 січня 2021 року: 38 – 39 грн/кг на свиней живою вагою.

Першого тижня 2021-го року в Україні ціни на свиней можуть вирости на 1 грн/кг.

Не дивлячись на складність 2020-го року, для м’ясної галузі і для свинарства 2020 рік був успішним. Нам спільно вдалося не допустити масових криз, які пережили і переживають свинарі ЄС, Канади і США через втрату ринків збуту, закриття м’ясопереробних заводів, зменшення продажу м’яса і свиней, падіння цін на свиней нижче собівартості.

Збалансована ціна на свиней в Україні стримала імпорт дешевої свинини, при цьому весь 2020 рік внутрішні ціни на свиней були і залишаються найвищими в Європі. Ще вища ціна на свиней в Україні в 2020 році призвела б до значного імпорту дешевої свинини, а далі перенасичення ринку пропозицією і значного падіння цін ще з середини 2020 року.

Глобальний ринок, частиною якого є і Україна – це гонки, виграє ефективніший, хто має нижчу собівартість. 2021 рік має стати роком підвищення ефективності в вирощуванні і зниженні собівартості до 35 грн/кг з ринковими цінами на зернові.

2021 рік не обіцяє бути простим. Асоціація “М’ясної галузі” спільно з Центром підвищення ефективності в тваринництві у рамках програми “Нове свинарство 2025” підтримує переробні підприємства  і свинокомплекси в умовах роботи 2021 року.

Джерело: Євростат (23.12.2020)

Наразі Єврокомісія ще не опублікувала дані цін на напівтуші за минулий тиждень, але відомо, що ціни в ЄС не змінились. 

Ціни на свиней по Євросоюзу були у межах 0,7 - 1,2 євро/кг. Собівартість у ЄС у 2021 році зросте з 0,8 євро/кг до 1 євро/кг, це менше, ніж вже собівартість свиней в Україні. Така собівартість дозволить свинарям ЄС, працювати в 2021 році навіть з низькою ціною на свиней в очікуванні її підняття.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м'ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М'ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на  сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м'ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м'ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Динаміка змін цін на свиней, грн/кг живої ваги

 

Останні новини